Czytelnicy komentują

  • Dorota Nieskalana on Środki pobudzające Moim zdaniem szkoda zdrowia na takie środki pobudzające. Lepiej jest się dobrze wyspać, zacząć się dobrze odżywiać i uprawiać jakieś sporty. Nie trzeba faszerować się żadnymi lekami :) Ale kto co lubi. Na sen, owszem można brać jeżeli ktoś ma na praw (25/02/2015 at 8:08 PM)

Medycyna

Sprawdź

Czy warto leczyć krzywy zgryz u dorosłych

Ortodonta Warszawa – aparat na zęby dla dorosłych

Czy warto rozpocząć leczenie ortodontyczne? – takie pytanie zadaje sobie wiele dorosłych osób, u których na pierwszy rzut oka lub w wyniku diagnozy lekarskiej rozpoznano wadę zgryzu. O ile w przypadku dzieci nikt nie zastanawia się czy ortodonta Warszawa jest potrzebny, o tyle dorośli mają już poważny dylemat. Częstym powodem jest sądzenia, że skoro rzez tyle lat wada zgryzu nam nie przeszkadzała to nie ma powodu cokolwiek z nią robić. Tymczasem warto wziąć pod uwagę, że niektóre wady zgryzu mają tendencję do pogłębiania się. Nie bez znaczenia jest także to, że wady zgryzu są po prostu nieestetyczne. A żyjemy w czasach kiedy dobra prezencja jest szczególnie ważna. Trudno znaleźć zawód, w którym nasz wygląd nie miałby znaczenia. Uśmiech natomiast jest tym, co może ludzi do nas przekonać lub zrazić. Jeśli więc mamy możliwość, warto poddać się leczeniu ortodontycznemu. Zwłaszcza, że efekty będą widoczne już po ok. roku. Samo noszenie aparatu ortodontycznego także nie musi być bardzo uciążliwe. Zwłaszcza jeśli będziemy pamiętać o kilku najważniejszych zasadach. Po pierwsze wynik naszego leczenia ortodontycznego w dużej mierze zależy od naszej systematyczności, stosowania się do zaleceń lekarza i dbania o uzębienie. Wszelkie niepokojące sygnały należy natychmiast konsultować z ortodontą. Czasami zdarza się, że w początkowych fazach leczenia aparat należy regulować częściej niż początkowo zakładano. Pojawiają się także problemy z podrażnieniami i ranami w obrębie jamy ustnej. Nie można tego zbagatelizować, gdyż może się wówczas rozwinąć stan zapalny, który znacznie utrudni, a w najgorszym przypadku nawet uniemożliwi leczenie ortodontyczne. Aby zminimalizować ryzyko powstania ran w wyniku noszenia aparatu stałego warto zaopatrzyć się w wosk ortodontyczny i zabezpieczać nim druty, które nas ranią. Przydatne mogą okazać się również wszelkiego rodzaju maści do jamy ustnej. Jeśli dyskomfort jest duży, należy skonsultować się z ortodontą. Być może podczas snu lub jedzenia któryś element aparatu zmienił swoje położenie i stąd pojawiające się dolegliwości.

Ortodonta Warszawa

– dlaczego warto założyć aparat na zęby. Jak już wspomnieliśmy, wady zgryzu nie wyglądają estetycznie. Warto pamiętać, że na krzywe zęby stomatolog nie założy nam licówek, a i tradycyjne wybielanie będzie bardzo utrudnione. Możemy być również narażeni na łatwiejsze rozprzestrzenianie się próchnicy, gdyż krzywe uzębienie znacznie trudniej jest odpowiednio wyszczotkować. W przypadku dorosłych istotne jest również to, że krzywe uzębienie może zniweczyć szanse na założenie częściowej protezy zębowej. Lekarze alarmują również, że wady zgryzu mogą prowadzić do dolegliwości zdrowotnych, których w oczywisty sposób nie łączymy z krzywymi zębami, np. problemów gastrycznych. A im starszy organizm, tym większe prawdopodobieństwo wystąpienie komplikacji zdrowotnych. Zamiast dopuszczać do spustoszenia całego organizmu, warto się więc zapisać na wizytę do ortodonty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *