Czytelnicy komentują

  • Dorota Nieskalana on Środki pobudzające Moim zdaniem szkoda zdrowia na takie środki pobudzające. Lepiej jest się dobrze wyspać, zacząć się dobrze odżywiać i uprawiać jakieś sporty. Nie trzeba faszerować się żadnymi lekami :) Ale kto co lubi. Na sen, owszem można brać jeżeli ktoś ma na praw (25/02/2015 at 8:08 PM)

Sprawdź

    System reklamy Test

Medycyna

Sprawdź

AFIBRYNO GENEMIA I FIBRYNOGENOPENIA

Leczenie. Podajemy witaminę K w iniekcjach domięśniowych, w ilości 5 mg/dobę przez 1 do 2 dni. Duże i długo stosowane dawki witaminy K uszkadzają krwinki czerwone noworodka (powstają w nich ciałka Heinza i prowadzą do ich wzmożonej hemolizy). W przypadkach silnych krwawień, gdy chodzi o uzyskanie natychmiastowego efektu hemostatycz- nego, konieczne jest przetoczenie krwi.

AFIBRYNO GENEMIA I FIBRYNOGENOPENIA. Wrodzona afibrynogenemia (wrodzony brak fibrynogenu) jest zjawiskiem bardzo rzadkim. Natomiast nabyte afibrynogenemie lub fibrynogenopenie zdarzają się w ciężkich zakażeniach, oparzeniach i po rozległych zabiegach operacyjnych na tkance płucnej. W tych stanach dojść może do uczynnienia się fermentu fibrynolitycznego plazminy, która powoduje rozpad fibrynogenu i fibryny. Tę ciężką skazę krwotoczną leczy się przetaczaniami krwi i kortykosterydami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *