Czytelnicy komentują

  • Dorota Nieskalana on Środki pobudzające Moim zdaniem szkoda zdrowia na takie środki pobudzające. Lepiej jest się dobrze wyspać, zacząć się dobrze odżywiać i uprawiać jakieś sporty. Nie trzeba faszerować się żadnymi lekami :) Ale kto co lubi. Na sen, owszem można brać jeżeli ktoś ma na praw (25/02/2015 at 8:08 PM)

Sprawdź

Medycyna

Sprawdź

Obrzęk krtani

Obrzęk krtani, powiększenie się sutków i tarczycy są zjawiskami często spotyka- 47 wactwie chemicznym z cholesterolem. Jest wytwarzany przez komórki osłonki pęcherzyka Graafa, a prawdopodobnie także przez komórki ciałka żółtego i warstwy ziarnistej pęcherzyka Graafa. Jakkolwiek wykazano, że już io mg alfa-estradiolu może wywołać miesiączkę u kobiety wytrzebionej, to jednak ustrój kobiecy wy twarza miesięcznie przypuszczalnie 25-30 mg tego hormonu.

O ile alfa-estradioi wytwarzany7 jest głównie w jajniku kobiety7, to inne ciała rujopędne powstają przede wszystkim w łożysku, w malej ilości w męskich jądrach i w części korowej nadnerczy. W narządach tych powstaje głównie estriol, zwany też emeniną. W łożysku kobiecym znajdujemy prawie cztery razy więcej estriołu niż ałfa-estradiolu. Estron znajduje się głównie we krwi i w moczu (zarówno kobiet, jak i mężczyzn). Ciała rujopędne, będące pochodnymi alfa-estradiolu, a więc estron i estriol, są wydalane z moczem kobiet w ilości, która wynosi w przybliżeniu 100-250 000 jedn. międzynar. dziennie. Jednostką międzynarodową dla oznaczania rujopędnego działania jest ta ilość estronu, która wprowadzona w roztworze oleistym pod skórę myszy wywołuje u niej ruję. Wynosi ona 0,1 gamma estronu (1 mg estronu odpowiada 10 000 jedn. mysich).

Beta-estradiol, który uzyskujemy z moczu klaczy i królic, niezależnie od pewnych różnic w budowie chemicznej – nie działa tak silnie jak alfa-estradiol. Prócz wspomnianych ciał rujopędnych w moczu ciężarnych klaczy znajdujemy tzw. ekwilinę i ekwileninę, które działają trzy razy słabiej niż estron.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *