Czytelnicy komentują

  • Dorota Nieskalana on Środki pobudzające Moim zdaniem szkoda zdrowia na takie środki pobudzające. Lepiej jest się dobrze wyspać, zacząć się dobrze odżywiać i uprawiać jakieś sporty. Nie trzeba faszerować się żadnymi lekami :) Ale kto co lubi. Na sen, owszem można brać jeżeli ktoś ma na praw (25/02/2015 at 8:08 PM)

Sprawdź

Medycyna

Sprawdź

Klasyfikacja zaburzeń seksualnych – kontynuacja

W schemacie seksualnego zachowania konsumacyjnego mężczyzny i kobiety, a zwłaszcza ich odruchów seksualnych, istnieją wyraźne analogie. Jednocześnie używane jest dla części tych odruchów odrębne mianownictwo. Podobnie dla niektórych postaci tego samego zjawiska bywa używane odrębne mianownictwo u jednej i tej samej płci – zależnie od okoliczności towarzyszących jego występowaniu. Jest to pod wieloma względami dogodne, lecz mylące. Dlatego w klasyfikacji będzie użyta ujednolicona terminologia.

Powszechnie mówi się o zaburzeniach ejakulacji u mężczyzny, zaś o zaburzeniach orgazmu – u kobiety. Najczęściej odnosi się to do zbyt wczesnego bądź zbyt późnego występowania tych reakcji albo do ich braku. W istocie jednak u obu płci idzie tu o orgazm, gdyż ejakulacja jest tylko skutkiem orgazmu jako takiego. Orgazmem jest bowiem w obiegowym rozumieniu określone doznanie, któremu towarzyszy szereg reakcji mięśniowych, naczyniowych itd. Jednak najbardziej charakterystycznym, intersubiektywnie sprawdzalnym zjawiskiem, towarzyszącym orgazmowi u obu płci są rytmiczne skurcze mięśni związanych bezpośrednio z narządami płciowymi u mężczyzn są to mięśnie okalające opuszkę cewki moczowej, w której gromadzi się ejakulat i z której jest on przez owe skurcze wyrzucany u kobiet są to skurcze mięśni okalających 1/3 dystalną część pochwy. Przypuszcza się, że istnieje bezpośredni związek pomiędzy tymi skurczami a doznaniem i stopniem doznania orgazmu. W wyjątkowych przypadkach zdarza się orgazm bez ejakulacji u mężczyzn. Jeszcze rzadziej występuje ejakulacja bez odczucia orgazmu, lecz z natury rzeczy nigdy bez skurczów, o których była mowa, a które są faktycznie orgazmem w rozumieniu fizjologicznym a nie doznaniowym. (Nie wiadomo, czy owe skurcze bez doznania orgazmu występują także czasem u kobiet). Z podanych wyżej przyczyn w klasyfikacji będzie mowa o zaburzeniach orgazmu u obu pici, a nie o zaburzeniach ejakulacji u mężczyzn, zaś orgazmu – u kobiet. Będzie też w klasyfikacji mowa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *