Czytelnicy komentują

  • Dorota Nieskalana on Środki pobudzające Moim zdaniem szkoda zdrowia na takie środki pobudzające. Lepiej jest się dobrze wyspać, zacząć się dobrze odżywiać i uprawiać jakieś sporty. Nie trzeba faszerować się żadnymi lekami :) Ale kto co lubi. Na sen, owszem można brać jeżeli ktoś ma na praw (25/02/2015 at 8:08 PM)

Sprawdź

  • Zdrowie - https://www.bclspa.pl - Zdrowie

Medycyna

Sprawdź

Zastoinowa niewydolność krążenia

U chorych z zastoinową niewydolnością krążenia i niewydolnością wieńcową nie należy stosować leków powodujących częstoskurcz i zwiększa-

– 19 Kliniczna farmakologia jących objętość minutową, gdyż leki te, zwiększając pracę i zapotrzebowanie mięśnia serca na tlen, mogą doprowadzić do jego niewydolności. W ostrej niewydolności krążenia systemowego mają zastosowanie nitro- prusydek sodowy i trimetafan. Zastosowanie tych leków jest łatwe – działają tylko w czasie wlewaj dożylnego i po przerwaniu wlewu działanie lecznicze ustaje. Obniżenie ciśnienia tętniczego przez obydwa te leki łączy się ze zmniejszeniem oporu obwodowego i powrotu żylnego oraz nieznacznym obniżeniem pojemności minutowej.

W leczeniu nadciśnienia tętniczego często kojarzy się podawanie leków rozszerzających naczynia z lekami blokującymi receptory p-adrener- giczne. U chorych z utajoną niewydolnością krążenia może to jednak mieć niekorzystne działanie na serce. Nadmierne zmniejszenie inotropiz- mu serca przy równoczesnym zmniejszeniu oporu obwodowego może prowadzić do upośledzenia przepływu krwi przez ważne dla życia narządy i zmniejszenia ich czynności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *