Czytelnicy komentują

  • Dorota Nieskalana on Środki pobudzające Moim zdaniem szkoda zdrowia na takie środki pobudzające. Lepiej jest się dobrze wyspać, zacząć się dobrze odżywiać i uprawiać jakieś sporty. Nie trzeba faszerować się żadnymi lekami :) Ale kto co lubi. Na sen, owszem można brać jeżeli ktoś ma na praw (25/02/2015 at 8:08 PM)

Medycyna

Sprawdź

RÓŻA

Róża (erysipelas) jest ostrą chorobą zakaźną charakteryzującą się zaczerwienieniem i obrzmieniem skóry lub błon śluzowych, ostro odgraniczonych od otoczenia, oraz ciężkimi objawami ogólnymi.

Różę wywołuje paciorkowiec hemolizujący z grupy A Lanceiield. Zaraźliwość róży jest nieduża. Wrotami zakażenia są uszkodzona skóra lub błona śluzowa, chociaż nie zawsze udaje się to prześledzić, gdyż uszkodzenie może być tak niewielkie, że mija nie zauważone. Choroba występuje w każdym wieku, ale częsta jest u małych dzieci i starców. Przechorowanie róży nie daje odporności, a nawet przeciwnie, spostrzegamy pewną zwiększoną wrażliwość, ułatwiającą nawroty choroby. Takie ponawianie się choroby, zwłaszcza w tych samych miejscach, może doprowadzić do słoniowatości (elephantiasis) związanej z zastojem chłonki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *