Czytelnicy komentują

  • Dorota Nieskalana on Środki pobudzające Moim zdaniem szkoda zdrowia na takie środki pobudzające. Lepiej jest się dobrze wyspać, zacząć się dobrze odżywiać i uprawiać jakieś sporty. Nie trzeba faszerować się żadnymi lekami :) Ale kto co lubi. Na sen, owszem można brać jeżeli ktoś ma na praw (25/02/2015 at 8:08 PM)

Sprawdź

Medycyna

Sprawdź

OCZYSZCZANIE DROG ODDECHOWYCH

W zamartwicy noworodków, która często powstaje wskutek aspirowania wód płodowych lub śluzu podczas przedwczesnych ruchów oddechowych w czasie porodu, musimy dążyć do jak najszybszego opróżnienia dróg oddechowych z zalegających mas płynnych. Dokonujemy tego przez odsysanie zgłębnikiem, ustami lub za pomocą pompki ssącej wodnej lub elektrycznej.

Zgłębnik Nelatona (nr 11—12) wprowadzamy doustnie w ten sposób, że lewym palcem wskazującym uciskamy nasadę języka ku dołowi i przodowi, wymacujemy wejście do krtani, po czym prawą ręką wprowadzamy kateter wzdłuż palca uciskającego język do krtani. Zgłębnik łączymy z bańką szklaną, połączoną z rurką gumową, którą wkładamy do ust (jeżeli odsysamy ustami) lub łączymy z pompą ssącą. Noworodek musi być w pozycji leżącej, dobrze unieruchomiony przez pielęgniarkę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *