Czytelnicy komentują

  • Dorota Nieskalana on Środki pobudzające Moim zdaniem szkoda zdrowia na takie środki pobudzające. Lepiej jest się dobrze wyspać, zacząć się dobrze odżywiać i uprawiać jakieś sporty. Nie trzeba faszerować się żadnymi lekami :) Ale kto co lubi. Na sen, owszem można brać jeżeli ktoś ma na praw (25/02/2015 at 8:08 PM)

Sprawdź

Medycyna

Sprawdź

Uszkodzenia szyjki i krocza

Jeśli nie da się odprowadzić macicy, a istnieją już objawy uwięźnięcia jej, należy dokonać tego drogą operacji. W ten sposób można uratować jeszcze istniejącą ciążę i uzyskać zwykle wyleczenie pęcherza moczowego.

Noszenie krążka w ciąży nie stanowi dla jej istnienia niebezpieczeństwa. Należy tylko pamiętać, że stosowanie w tym czasie przepłukiwań pochwy jest niedopuszczalne ze względu na możliwość pobudzenia macicy do skurczów i wywołania poronienia. Można ich bezpiecznie zaniechać, tym bardziej że brak miesiączek i energiczniejsze oczyszczanie się kobiecej pochwy podczas ciąży sprawiają, że ilość wydzieliny osadzającej się na krążku jest mała. Rozpulchnienie ścian pochwy i lepsze ich odżywienie w tym okresie zmniejsza również niebezpieczeństwo tworzenia się odleżyn.

Niekiedy zdarza się, że obok tyłozgięcia macicy spotyka się u kobiet, które rodziły, dawne uszkodzenia szyjki i krocza. Leczenie ortopedyczne tyłozgięcia jest uzależnione w znacznym stopniu od prawidłowego stanu tych części płciowych, gdyż z jednej strony krążki Hodge’a i Thomasa rozciągałyby jeszcze bardziej pękniętą szyjkę z wywiniętymi wargami (ectropium), z drugiej zaś pęknięcie krocza i poszerzenie wejścia do pochwy umożliwiałoby opadanie w dół ramienia krążka i zbytni jego ucisk na bliznę krocza. W tych wszystkich przypadkach jedynym wskazaniem jest postępowanie operacyjne, gdyż umożliwia ono równoczesne usunięcie tyłozgięcia i zeszycie szyjki lub krocza.

Leczenia zwyczajnego tyłozgięcia macicy po okresie przekwitania, kiedy wystąpiły już typowe zmiany starcze, można zaniechać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *