Czytelnicy komentują

  • Dorota Nieskalana on Środki pobudzające Moim zdaniem szkoda zdrowia na takie środki pobudzające. Lepiej jest się dobrze wyspać, zacząć się dobrze odżywiać i uprawiać jakieś sporty. Nie trzeba faszerować się żadnymi lekami :) Ale kto co lubi. Na sen, owszem można brać jeżeli ktoś ma na praw (25/02/2015 at 8:08 PM)

Medycyna

Sprawdź

TEST ZAHAMOWANIA MIGRACJI MAKROFAGÓW

Porównanie testu transformacji limfocytów i prób śródskórnych wskazuje na większą czułość w pewnych przypadkach testu in vitro. Jest on szczególnie pomocny, jeśli z powodu podania penicyliny wystąpił wstrząs anafilaktyczny i dlatego nie można wykonać prób śródskórnych bądź są one ujemne na skutek związania przeciwciał w narządach wstrząsowych. Test transformacji limfocytów był w tych przypadkach dodatni, Może mieć on również znaczenie rozstrzygające, gdy próby śródskórne, np. z powodu znacznego dermografizmu, są niemożliwe do interpretacji.

Test zahamowania migracji makrofagów. Bezpośredni test hamowania migracji makrofagów lub krwinek białych uważany jest ogólnie za wykrywający mechanizmy alergii późnej. Potwierdzono to w licznych pra- each zarówno doświadczalnych na zwierzętach, jak i w badaniach u ludzi [31}. Wprawdzie Brostoff i Roitt [5] opisali zahamowanie migracji makrofagów z użyciem zawiesiny wodnej pyłków, jednakże innym autorom nie udało się potwierdzić tych wyników [29],

Podsumowanie. Wydaje się, że u wszystkich chorych, ze względu na niebezpieczeństwo wystąpienia odczynów alergicznych, należy przed podaniem penicyliny lub jej pochodnych wykonać próbę śródskórną z PPL lub w niektórych przypadkach z penicyliną G, mimo że wg instrukcji nr 6, poz. 19 Ministerstwa Zdrowia i Opieki Społecznej z dn. 31. 03. 77 r. wykonanie prób nie jest bezwzględnie konieczne.

Testy in vitro, transformacji limfocytów i pośredni test degranulacji bazofilów mogą być stosowane jako testy pomocnicze, natomiast test migracji krwinek białych prawdopodobnie nie znajdzie szerszego zastosowania w diagnostyce alergii na penicylinę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *