Czytelnicy komentują

  • Dorota Nieskalana on Środki pobudzające Moim zdaniem szkoda zdrowia na takie środki pobudzające. Lepiej jest się dobrze wyspać, zacząć się dobrze odżywiać i uprawiać jakieś sporty. Nie trzeba faszerować się żadnymi lekami :) Ale kto co lubi. Na sen, owszem można brać jeżeli ktoś ma na praw (25/02/2015 at 8:08 PM)

Medycyna

Sprawdź

Stenoza w odcinku lędźwiowym

Choroba występuje przede wszystkim u mężczyzn i najczęściej daje o sobie znać w 4 dekadzie życia . Zmiany zwyrodnieniowe powodujące bóle krzyża rozwijają się bardziej podstępnie, dlatego do objawów korzeniowych dochodzi później w przebiegu choroby i nie są one tak ostre, jak to występuje w przepuklinie krążka między kręgowego. Oczywiście stenoza lędźwiowa kanału kręgowego ma wiele cech wspólnych z przepukliną krążka międzykręgowego i w rzeczy samej zarówno

Stenozą są wszelkiego rodzaju przewężenia kanału kręgowego, kanałów korzeniowych i otworów międzykręgowych. Przewężenia mogą być ogniskowe, segmen- talne lub uogólnione. Mogą być one powodowane przez kość lub tkanki miękkie i dotyczyć samej puszki kostnej, opony twardej lub obu jednocześnie. Stenoza w odcinku lędźwiowym kręgosłupa oznacza „usidlenie” ogona końskiego lub korzeni.

Chociaż tyłowypchnięcie jądra miażdżystego, zmiany zapalne i nowotwory mogą powodować przewężenie kanału kręgowego, to nie uważa się ich za przyczyny stenozy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *