Czytelnicy komentują

  • Dorota Nieskalana on Środki pobudzające Moim zdaniem szkoda zdrowia na takie środki pobudzające. Lepiej jest się dobrze wyspać, zacząć się dobrze odżywiać i uprawiać jakieś sporty. Nie trzeba faszerować się żadnymi lekami :) Ale kto co lubi. Na sen, owszem można brać jeżeli ktoś ma na praw (25/02/2015 at 8:08 PM)

Sprawdź

Medycyna

Sprawdź

Sposób Marsa i Rosnera

Duże znaczenie ma tu również zmiana pozycji przy stosunku płciowym, stwarzająca nieraz lepsze warunki dla zatrzymania nasienia lub przedostania się plemników do dróg rodnych oraz wysokie ułożenie miednicy na poduszkach.

W przypadkach zwężenia ujścia zewnętrznego i kanału szyjki najlepsze wyniki daje rozszerzenie części pochwowej rozszcrzacłami (dilatatorami) Hegara, a nawet zwyczajne zgłębnikowanie macicy, dzięki usuwaniu czopa śluzu w okolicy ujścia zewnętrznego, stanowiącego czasem mechaniczną przeszkodę dla przeniknięcia plemników. Nacięcie ujścia zewnętrznego sposobem Marsa i Rosnera wydaje się wskazane raczej w przypadkach szczególnej twardości szyjki przy istniejącym zwężeniu jej kanału. I w tych przypadkach leczenie hormonalne daje dobre wyniki, gdyż sprowadza przekrwienie macicy (hormony rujowe), przerost jej mięśniówki i zwiększenie się objętościowe całego narządu.

Zmiany w położeniu macicy wymagają odprowadzenia jej. Podkreślić należy, że w przypadkach tyłozgięcia normalna pozycja przy akcie płciowym jest dla zapłodnienia niekorzystna ze względu na nieprawidłowe ustawienie szyjki macicznej. Tyłozgięcie macicy powikłane jej przyrośnięciem do otrzewnej otoczenia oraz towarzysząca temu stanowi nieplod. ość daje wskazanie do otwarcia jamy brzusznej, które jest zalecane także ze względu na umiejscowienie zrostów otrzewnowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *