Czytelnicy komentują

  • Dorota Nieskalana on Środki pobudzające Moim zdaniem szkoda zdrowia na takie środki pobudzające. Lepiej jest się dobrze wyspać, zacząć się dobrze odżywiać i uprawiać jakieś sporty. Nie trzeba faszerować się żadnymi lekami :) Ale kto co lubi. Na sen, owszem można brać jeżeli ktoś ma na praw (25/02/2015 at 8:08 PM)

Sprawdź

Medycyna

Sprawdź

Rozszerzadła Hegara

Zapalenia w części środkowej tkanki łącznej miedniczej powstają wskutek skaleczeń i pęknięć bocznego sklepienia pochwy, bocznej części szyjki macicy i dolnego odcinka macicy. Mogą one być następstwem obrażeń odniesionych przy brutalnym rozszerzeniu kanału szyjki roz- szerzadłami Hegara.

Powodem zapaleń tylnego odcinka tkanki miedniczej łącznej są okaleczenia kanału szyjki i zmiany zapalne błony śluzowej szyjki macicy. W etiologii powstania tego zapalenia ważną rolę odgrywają procesy infekcyjne w prostnicy, esicy i otrzewnej jamy Douglasa oraz tylnej blaszki więzadła szerokiego.

Zapalenie przymacicza powstaje zawsze na tle zakaźnym. Najczęściej wywołują je lańcuszkowce, gronkowce i pałeczki okrężnicy, bardzo rzadko – dwoinki Neissera i prątki gruźlicy. Drobnoustroje, które wtargnęły do tkanki łącznej miedniczej, stają się najpierw przyczyną powstania nacieku zapalnego w pobliżu wrót zakażenia. Dalszy przebieg choroby zależy od odporności ustroju na zakażenie i od zjadliwości wywołujących je bakterii.

Jeśli proces chorobowy rozszerzy się z miejsca pierwotnego schorzenia w pobliżu wrót zakażenia i obejmie wiotką tkankę łączną otaczającą dotkniętą zapaleniem strefę zagęszczenia tkanki łącznej, obraz kliniczny zapalenia mieszczący się z początku w ramach wyżej wspomnianego podziału anatomicznego zaczyna się zacierać i to tym szybciej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *