Czytelnicy komentują

  • Dorota Nieskalana on Środki pobudzające Moim zdaniem szkoda zdrowia na takie środki pobudzające. Lepiej jest się dobrze wyspać, zacząć się dobrze odżywiać i uprawiać jakieś sporty. Nie trzeba faszerować się żadnymi lekami :) Ale kto co lubi. Na sen, owszem można brać jeżeli ktoś ma na praw (25/02/2015 at 8:08 PM)

Sprawdź

Medycyna

Sprawdź

Przerwanie ciąży trąbkowej

Z reguły jednak już znacznie wcześniej dochodzi do zniszczenia jaja płodowego lub wydostania się go poza obręb jajowodu i ewentualnego dalszego jego rozwoju w innych warunkach.

Bez względu na sposób, w jaki ciąża trąbkowa ulega przerwaniu (przeżarcie ścian wewnętrznej lub zewnętrznej jajowodu, pęknięcie trąbki), pociąga to za sobą śmierć płodu wskutek zmiażdżenia go przez wylew krwi do wnętrza jaja płodowego i do światła jajowodu. Śmierć jego następuje jednak również i w razie pęknięcia owodni lub też oddzielenia się łożyska od podłoża, W wyjątkowych przypadkach zdarza się, że ani przeżarcie zewnętrznej ściany jajowodu, ani pęknięcie jego, nie pociąga za sobą rozerwania owodni, ani też uszkodzenia łożyska. Jajo może wówczas rozwijać się dalej. Łożysko wyrasta przez otwór w jajowodzie na otrzewną jego otoczenia i przyczepia się do niej, a wokół obnażonej owodni tvvorzy się jakby druga torebka ciążowa (graviditas tuboabdominalis) wobec pokrycia tejże owodni przez złogi włóknika. Sieć, pętle jelit i otrzewna osłaniają nową torebkę ciążową, tak że w miarę dalszego rozwoju jaja niebezpieczeństwo zagrażające obnażonej owodni staje się coraz mniejsze. Kosmki rosnącego łożyska przenikają w głąb utkania tych części jamy brzusznej, do których się ono przyczepiło, tak że krew do przestrzeni międzykosmkowych dostaje się głównie z naczyń kwionośnych sieci i krezki jelitowej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *