Czytelnicy komentują

  • Dorota Nieskalana on Środki pobudzające Moim zdaniem szkoda zdrowia na takie środki pobudzające. Lepiej jest się dobrze wyspać, zacząć się dobrze odżywiać i uprawiać jakieś sporty. Nie trzeba faszerować się żadnymi lekami :) Ale kto co lubi. Na sen, owszem można brać jeżeli ktoś ma na praw (25/02/2015 at 8:08 PM)

Medycyna

Sprawdź

POWSTAWANIE PRZECIWCIAŁ PRZECIWKO GONADOTROPINOM PODCZAS LECZENIA

Najtrudniejsze było udowodnienie przewagi wstępnego leczenia farmakologicznego wnętrostwa nad do dziś postulowanym przez chirurgów leczeniem wyłącznie operacyjnym. Wśród 12 mężczyzn leczonych w dzieciństwie z powodu obustronnego wnętrostwa za pomocą HCG u 9 stwierdzono normospermię i płodność, natomiast wśród 22 mężczyzn leczonych tylko operacyjnie normospermia i płodność występowała tylko u 4 mężczyzn. Oba sposoby leczenia dawały jednakowy odsetek płodności przy jednostronym wnętrostwie, Może to wskazywać na skuteczność leczenia operacyjnego, ale może również sugerować, że niezaburzona czynność jednego jądra jest wystarczająca i upodabnia wyniki obu typów leczenia [66]. Badania Zarzyckiego [67] doświadczalnego wnętrostwa u szczurów wskazują na hamujący wpływ jądra kryptorchicznego na czynność jądra mosznowego. Pozostaje do wyjaśnienia, czy czynność jądra mosznowego można odtworzyć przez podawanie gonadotropin.

Interpretacja wyników doświadczalnych z zastosowaniem gonadotropin oraz wyników leczniczych musi uwzględniać heterogenność budowy cząsteczki preparatu w stosunku do zwierząt i ludzi.

Podejrzenie rozwoju immunizacji organizmu w stosunku do podawanego HCG (zmienionego w procesie technologicznym) powstaje przy braku poprawy klinicznej u mężczyzn leczonych z powodu hipogonadyzmu hipogonadotropowego. Jednym z czułych wskaźników wystąpienia immunizacji jest brak zwiększenia stężenia testosteronu wT surowicy w ciągu 15 dni leczenia [9].

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *