Czytelnicy komentują

  • Dorota Nieskalana on Środki pobudzające Moim zdaniem szkoda zdrowia na takie środki pobudzające. Lepiej jest się dobrze wyspać, zacząć się dobrze odżywiać i uprawiać jakieś sporty. Nie trzeba faszerować się żadnymi lekami :) Ale kto co lubi. Na sen, owszem można brać jeżeli ktoś ma na praw (25/02/2015 at 8:08 PM)

Sprawdź

Medycyna

Sprawdź

Popęd seksualny – rozwinięcie

Pobudki wyzwalające popęd seksualny, to jest pożądanie seksualne i dążenie do jego zaspokojenia i odprężenia, mogą być natury wewnętrznej i zewnętrznej. Pobudki wewnętrzne powstają w wyniku narastającego stanu napięcia w organizmie, spowodowanego abstynencją seksualną. Pobudkami zewnętrznymi są jakiekolwiek bodźce erotyzujące pochodzące z zewnątrz. Im większe jest natężenie (siła) popędu seksualnego, tym silniejsze emocje powstają przy jego zaspokajaniu. W okresie młodzieńczym, gdy siła popędu seksualnego osiąga optimum (u mężczyzn około 20 roku życia), uczucie zadowolenia powstające przy jego zaspokajaniu jest najwyższe. Osiągnięcie celu, to jest zaspokojenie potrzeb seksualnych, powoduje zahamowanie i wygaszanie popędu na pewien czas, po czym znowu powstaje stan napięcia seksualnego.

Wnikliwsze obserwacje pozwoliły również na stwierdzenie, że spory na temat poligamiczności (lub poliandryczności) lub monogamiczności popędu seksualnego są nieporozumieniem i wynikiem statycznego ujmowania popędu seksualnego. Popęd seksualny człowieka, w jego ujęciu dynamicznym, a więc w rozwoju osobniczym, ma bowiem naprzemiennie cechy poligamiczne i monogamiczne (Imieliński, 1977). Zależy to od po- zaseksualnych tendencji do odmiany i nowych wrażeń, rodzaju przeżywanych uczuć i stopnia ich integracji z popędem seksualnym, od aktualnej sytuacji życiowej, siły popędu seksualnego, stopnia rozwoju rozu- mowo-utzuciowych hamulców psychicznych oraz od możliwości regularnego zaspokajania potrzeb seksualnych w związku partnerskim.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *