Czytelnicy komentują

  • Dorota Nieskalana on Środki pobudzające Moim zdaniem szkoda zdrowia na takie środki pobudzające. Lepiej jest się dobrze wyspać, zacząć się dobrze odżywiać i uprawiać jakieś sporty. Nie trzeba faszerować się żadnymi lekami :) Ale kto co lubi. Na sen, owszem można brać jeżeli ktoś ma na praw (25/02/2015 at 8:08 PM)

Medycyna

Sprawdź

Początek tych zakrzepów

Istnieją również zakrzepy nie zakażone, które rozpoczynają się w naczyniach żylnych macicy, narastają w żyłach nasiennych (splot wiciowaty, plexus pampiniiormis), żyle podbrzusznej i biodrowej.

Początek tych zakrzepów jest w zatokach żylnych macicy, w przy-padkach słabego skurczu mięśniówki po porodzie i zwiększonej krze-pliwości krwi. Objawy kliniczne polegają na przyspieszeniu tętna, zależnie od ilości wyłączonych z krążenia naczyń, oraz bólu i obrzęku nogi. Niebezpieczeństwo tego cierpienia polega na tym, że z łatwością odrywają się cząsteczki zakrzepów i przedostają do prawego serca, a następnie do tętnic płucnych, powodując zatory. Objawami ich jest nagłe wystąpienie duszności, krwioplucie i kłujący ból w klatce pier-siowej. Powyższe objawy zazwyczaj szybko mijają, jednak większe kawałki zakrzepu, dostające się do głównej gałęzi tętnicy płucnej powrodują nagłą śmierć, najczęściej przy ruchu, wstaniu z łóżka, wy-próżnieniu dtp. Dlatego polecamy w tych przypadkach zupełny spokój fizyczny i bezwzględne leżenie w łóżku, a pozwalamy wstawać w 3 ty-godnie po całkowitym ustąpieniu objawów zapalnych i wyrównaniu tętna.

Zakrzepy w żyłach łożyskowych, macicznych i miednicy małej nie-rzadko obserwujemy w czasie ciąży ii porodu, a źródłem ich są stare żylaki kończyn dolnych.

Jak już powyżej wspomniano zakażone zakrzepy żył nie wykazują zazwyczaj skłonności do zropienia i rozpadu samych zakrzepów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *