Czytelnicy komentują

  • Dorota Nieskalana on Środki pobudzające Moim zdaniem szkoda zdrowia na takie środki pobudzające. Lepiej jest się dobrze wyspać, zacząć się dobrze odżywiać i uprawiać jakieś sporty. Nie trzeba faszerować się żadnymi lekami :) Ale kto co lubi. Na sen, owszem można brać jeżeli ktoś ma na praw (25/02/2015 at 8:08 PM)

Sprawdź

Medycyna

Sprawdź

Odgięcie główki – skutki

Przez nadmierny zwrot rozumiemy zwrot grzbietu z ustawienia I do II i odwrotnie. Zarzucenie rączek ku górze jest zjawiskiem niekorzystnym, zmuszającym nas do czynnej pomocy i dzieje się zazwyczaj jako skutek pociągania płodu za nóżki. Zwrot płodu brzuszkiem ku górze powoduje to, że główka rodzi się twarzą spod łuku łonowego (ryc. 132). Jeśli główka zachowa swoje.przygięcie, przerzynanie jej nie przyczynia większych trudności. Natomiast jest znacznie gorzej, jeśli nastąpi odgięcie główki, tak jak to się dzieje w ułożeniach twarzowych, wówczas bródka zahacza się o spojenie łonowe i jeżeli sztucznie nie spowodujemy przygięcia (zabieg praski), to jako pierwsze wytacza się po kroczu tyłogłowie, a potem dopiero – twarz.

– e) sposób postępowania wobec położeń miednicowych

Prócz powyższego należy podnieść jeszcze

Główne niebezpieczeństwo w porodach miednicowych istnieje dla płodu. Około 15% rodzi się w zamartwicy lub martwych. Przyczyny tego zjawiska są zupełnie jasne. W chwili, kiedy główka przechodzi przez wchód, zawsze zostaje uciśnięta pępowina biegnąca pomiędzy główką a ścianą miednicy. Ucisk na na-czynia pępowinowe przerywa krążenie między płodem a łożyskiem. Płód nie otrzymuje tlenu, przedwcześnie oddycha i topi się w wodach płodowych.

Prócz powyższego należy podnieść jeszcze możliwość przedwczesnego od- klejenia się łożyska.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *