Czytelnicy komentują

  • Dorota Nieskalana on Środki pobudzające Moim zdaniem szkoda zdrowia na takie środki pobudzające. Lepiej jest się dobrze wyspać, zacząć się dobrze odżywiać i uprawiać jakieś sporty. Nie trzeba faszerować się żadnymi lekami :) Ale kto co lubi. Na sen, owszem można brać jeżeli ktoś ma na praw (25/02/2015 at 8:08 PM)

Medycyna

Sprawdź

NIEDOCZYNNOŚĆ CZĘŚCI GRUCZOŁOWEJ

W chorobach podwzgórza (diencephalopalhia) występują rozmaite zespoły objawów, uzależnione głównie od tego, które jądra (wzgl. drogi łączące) uległy uszkodzeniu. Do najczęstszych objawów należą zaburzenia snu, termoregulacji, gospodarki wodnej, dyskorelacje czynności układu współczulnęgo i przywspółczulnego i, być może, nieprawidłowości w dziedzinie popędów.

NIEDOCZYNNOŚĆ CZĘŚCI GRUCZOŁOWEJ PRZYSADKI MÓZGOWEJ (HYPOPITUITARISMUS ANTERIOR)

Upośledzenie czynności przedniego płata przysadki może być spowodowane schorzeniem samego gruczołu, względnie spaczeniem jego nadrzędnej regulacji (np. przy uszkodzeniu ośrodków podwzgórzowych).

Zespół objawów klinicznych będzie zależał od stopnia i mechanizmu uszkodzenia przysadki oraz od wieku, w którym to uszkodzenie nastąpiło. Naczelnym objawem niedomogi przysadki u dzieci jest upośledzenie wzrostu, u dorosłych obraz choroby uzależniony jest głównie od niedoboru hormonów glandotropo- wych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *