Czytelnicy komentują

  • Dorota Nieskalana on Środki pobudzające Moim zdaniem szkoda zdrowia na takie środki pobudzające. Lepiej jest się dobrze wyspać, zacząć się dobrze odżywiać i uprawiać jakieś sporty. Nie trzeba faszerować się żadnymi lekami :) Ale kto co lubi. Na sen, owszem można brać jeżeli ktoś ma na praw (25/02/2015 at 8:08 PM)

Medycyna

Sprawdź

Mechanizm skokowy przebiegu podniecenia seksualnego

Pobudzenie seksualne ma przebieg skokowy, to znaczy w fazie początkowej narasta i kumuluje się napięcie emocjonalno-seksuąlne, a gdy osiągnie ono odpowiednio wysoki poziom, włącza się nagle cały zespół innych mechanizmów wyzwalających orgazm, po czym następuje ulga, ukojenie i spadek pobudzenia seksualnego.

Aby pobudzenie seksualne mogło przebiegać prawidłowo i osiągać pełne rozładowanie, potrzebne jest współdziałanie bodźców psychicznych oraz cielesnych. Pobudzenie seksualne zwykle zostaje zapoczątkowane wskutek działania bodźców płynących od partnera seksualnego (wzrokowych, słuchowych i innych). Wyzwalają one pobudzenie seksualne i tendencje do jego realizacji, spełnienia i rozładowania. Jednak możliwe to jest dopiero wtedy, gdy do pobudzenia tego dołączy się zespół bodźców cielesnych powstających wskutek pieszczot oraz kontaktu cielesnego. Jeśli do kontaktu seksualnego nie dochodzi, to pobudzenie seksualne – nie wspierane bodźcami cielesnymi – powoli zanika lub przekształca się w inne formy pobudzenia czy działania. Jeśli dochodzi do kontaktu seksualnego, wówczas pobudzenie seksualne nieustannie wzrasta na zasadzie sprzężenia zwrotnego: pobudzenie seksualne psychiczne sprawia, że kontakty cielesne stają się źródłem silnych bodźców seksualnych, które znów wzmagają pierwotny stan pobudzenia seksualnego. Jeśli – wskutek tych wzajemnych oddziaływań bodźców psychicznych i cielesnych – pobudzenie seksualne osiągnie odpowiednio wysoki poziom, wówczas włączają się nagle inne mechanizmy (następuje skok jakościowy), które wyzwalają „wybuch” (orgazm), po czym pobudzenie seksualne opada.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *