Czytelnicy komentują

  • Dorota Nieskalana on Środki pobudzające Moim zdaniem szkoda zdrowia na takie środki pobudzające. Lepiej jest się dobrze wyspać, zacząć się dobrze odżywiać i uprawiać jakieś sporty. Nie trzeba faszerować się żadnymi lekami :) Ale kto co lubi. Na sen, owszem można brać jeżeli ktoś ma na praw (25/02/2015 at 8:08 PM)

Sprawdź

Medycyna

Ług sodowy i potasowy

Objawy: bardzo silne bóle, ślinotok, wymioty fusowate w odczynie alkalicznym, głębokie ubytki śluzówki całego przewodu pokarmowego prowadzące do przebić. Owrzodzenia gojące się bardzo trudno, pozostawiające blizny. U dzieci wykwity skórne podobne do płonicy. Ogólne zatrucia wywołują alkalozę. Tętno słabo napięte, przyspieszone, nitkowate. W moczu znajdujemy krwinki białe, aceton.

Leczenie: przepłukiwać tylko w ciągu pierwszych 2-0 minut od chwili spożycia trucizny. Później nie wolno z powodu głębokich uszkodzeń śluzówki przewodu pokarmowego. Podawać doustnie rozcieńczone roztwory kwasu octowego, cytrynowego, winnego, fosforowego w celu zobojętnienia zasad: Dożylnie: glikoza z 2% Natrium bishosphoricum w celu zwalczania alkalozy. W przypadku zwężenia przełyku (prawie zawsze) stała sonda.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *