Czytelnicy komentują

  • Dorota Nieskalana on Środki pobudzające Moim zdaniem szkoda zdrowia na takie środki pobudzające. Lepiej jest się dobrze wyspać, zacząć się dobrze odżywiać i uprawiać jakieś sporty. Nie trzeba faszerować się żadnymi lekami :) Ale kto co lubi. Na sen, owszem można brać jeżeli ktoś ma na praw (25/02/2015 at 8:08 PM)

Medycyna

Sprawdź

LECZENIE

Leczenie zakażeń występujących jako powikłania sLosowania leków im- munosupresyjnych jest trudne i często mało skuteczne. Zakażenia bakteryjne wymagają stosowania antybiotyków i innych środków przeciw- bakteryjnych zgodnie z wynikami badań mikrobiologicznych i wrażliwością patogennych drobnoustrojów. Leczenie takie należy na ogół kojarzyć z podawaniem nystatyny. Tylko u części chorych leczenie przeciwbakte- ryjne czy przeciwwirusowe można wspomagać podawaniem przeciwciał w postaci preparatów y-globulin, surowic odpornościowych, świeżego osocza czy krwi, Niektórzy chorzy ze względu na chorobę podstawową, z powodu której prowadzone jest leczenie immunosupresyjne, np, chorzy na toczeń trzewny, nie mogą otrzymywać żadnych egzogennych przeciwciał [4]. Inni, u których leczenie takie można przeprowadzić, powinni być poddani mu w początkowym stadium zakażenia, kiedy występuje wiremia lub bakteriemia i podane przeciwciała mogą spełniać jeszcze swoje zadania. Oczywiście w okresie zakażenia należy – jeżeli jest to możliwe – zmniejszyć dawki lub odstawić leki immunosupresyjne.

Ważne jest wczesne rozpoznanie, gwałtownie na ogół przebiegającego, zakażenia przez Pneumocystis carini, tym bardziej, że leczenie pentami- dyną daje u większości chorych (zwłaszcza u dzieci) dobre wyniki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *