Czytelnicy komentują

  • Dorota Nieskalana on Środki pobudzające Moim zdaniem szkoda zdrowia na takie środki pobudzające. Lepiej jest się dobrze wyspać, zacząć się dobrze odżywiać i uprawiać jakieś sporty. Nie trzeba faszerować się żadnymi lekami :) Ale kto co lubi. Na sen, owszem można brać jeżeli ktoś ma na praw (25/02/2015 at 8:08 PM)

Medycyna

Sprawdź

Każde badanie wewnętrzne

Każde badanie wewnętrzne w tym celu przeprowadzone musi być dokonane w jak najbardziej jałowych warunkach, gdyż pominięcie przyjętych zasad czystości w wysokim stopniu naraża rodzącą na zakażenie. Praktyczne przeprowadzenie antyseptyki położniczej jest trudne, poród trwa całe godziny, a nawet dni, a prócz tego nie znamy sposobu wyjałowienia narządu rodnego. W znacznie korzystniejszych warunkach pod tym względem odbywają się porody w zakładach położniczych niż w domu, często w brudnym pokoju i stale używanym łóżku. Ran położniczych nie można zabezpieczyć podobnie jak chirurgicznych. Wnętrze macicy po porodzie przedstawia jedną wielką ranę, a szyja, pochwa i krocze doznają zawsze mniejszych lub większych obrażeń, co stanowi olbrzymie wrota do wtargnięcia drobnoustrojów. Wszelkie miejscowe oraz ogólne zakażenia są spowodowane wtargnięciem drobnoustrojów z zewnątrz, przeniesionych za pomocą rąk, narzędzi, opatrunków itp. Największe pod tym względem niebezpieczeństwo stanowią ręce, gdyż najtrudniej je wyjałowić, pomimo dokładnego mycia i używania środków odkażających. Żle wyjałowiona bielizna, opatrunki oraz narzędzia również mogą być źródłem zakażenia. Jeśli a rozwarciem ujścia zewnętrznego. Pierścień skurczowy na wysokości

– 2 palców powyżej spojenia łonowego odpowiada rozwarciu ujścia na 2 palce. Wysokość pierścienia na 3 palce powyżej spojenia łonowego odpowiada ujściu rozwartemu na małą dłoń. Wobec zupełnego rozwarcia ujścia zewnętrznego, pierścień skurczowy znajduje się na wysokości 4 palców nad spojeniem. Należy pamiętać, że w razie uwięźnięcia szyi macicy pomiędzy główką a spojeniem, czy też wzgórkiem kości krzyżowej, pierścień skurczowy może’ znajdować się znacznie niżej, jakby to odpowiadało rozwarciu ujścia zewnętrznego. Grozi to pęknięciem dolnego odcinka pomimo niezbyt wysoko stojącego pierścienia skurczowego. Od czasu do czasu wysłuchujemy tętno płodu. Bardzo ważną rzeczą jest czas odejścia wód płodowych, gdyż od tej chwili grozi niebezpieczeństwo dla życia płodu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *