Czytelnicy komentują

  • Dorota Nieskalana on Środki pobudzające Moim zdaniem szkoda zdrowia na takie środki pobudzające. Lepiej jest się dobrze wyspać, zacząć się dobrze odżywiać i uprawiać jakieś sporty. Nie trzeba faszerować się żadnymi lekami :) Ale kto co lubi. Na sen, owszem można brać jeżeli ktoś ma na praw (25/02/2015 at 8:08 PM)

Sprawdź

Medycyna

Sprawdź

Hiperlordoza

Hiperlordoza stanowi najczęściej kompensację tzw. kifozy dorastających, częstego zaburzenia okresu wzrostu, pociągającego za sobą pogłębienie wszystkich krzywizn kręgosłupa (nie wyłączając lordozy szyjnej) drugą przyczyną jest uogólniona wiotkość mięśni oraz nieprawidłowa nawykowa postawa ciała.

U osób dotkniętych hiperlordozą bóle krzyża nasilają się pod wpływem ruchów i ustępują po spoczynku. Dolegliwości pojawiają się z reguły po 25 r.ż., kiedy to układ więzadłowy kręgosłupa zaczyna tracić wrodzoną elastyczność z powodu postępującego zwłóknienia. W miarę upływu czasu i pogłębiających się zmian zwyrodnieniowych dolegliwości bólowe stają się coraz bardziej dokuczliwe. Badaniem wykrywa się wzmożone napięcie mięśni przykręgosłupowych oraz nasilenie dolegliwości w krańcowych odcinkach ruchów kręgosłupa lub nawet ograniczenie amplitudy tych ruchów. Hiperlordoza najczęściej rzuca się w oczy. Dolegliwości te mogą imitować objawy występujące w I okresie uszkodzenia krążka międzykręgowego. Należy jednak pamiętać, że typową cechą uszkodzenia krążka międzykręgowego jest spłaszczenie przodowygięcia lędźwiowego, przeto istnienie hiperlordozy upraszcza diagnostykę różnicową .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *