Czytelnicy komentują

  • Dorota Nieskalana on Środki pobudzające Moim zdaniem szkoda zdrowia na takie środki pobudzające. Lepiej jest się dobrze wyspać, zacząć się dobrze odżywiać i uprawiać jakieś sporty. Nie trzeba faszerować się żadnymi lekami :) Ale kto co lubi. Na sen, owszem można brać jeżeli ktoś ma na praw (25/02/2015 at 8:08 PM)

Medycyna

Sprawdź

Gnilec dziecięcy

Leczenie jest czysto objawowe (przyżeganie krwawiących naczyń krwionośnych kwasem chromowym lub naświetlanie ich radem, środki hamujące krwawienie, żelazo).

Gnilec dziecięcy (choroba Móllera-Barlowa). Gnilec dziecięcy cechuje między innymi (p. rozdział „Witaminy”) skaza krwotoczna, uwarunkowana zmianami w istocie kitowej łączącej śród- błonki naczyń krwionośnych. Jak wiadomo, jednym z najbardziej ważnych składników istoty kitowej jest kwas hialuronowy, do którego syntezy niezbędna jest witamina C. W przebiegu gnilca widzimy krwawienia do śluzówek i skóry, a przede wszystkim krwawienia podokostnowe. Liczba płytek, czas krwawienia i krzepnięcia są prawidłowe. Objaw opaskowy jest dodatni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *