Czytelnicy komentują

  • Dorota Nieskalana on Środki pobudzające Moim zdaniem szkoda zdrowia na takie środki pobudzające. Lepiej jest się dobrze wyspać, zacząć się dobrze odżywiać i uprawiać jakieś sporty. Nie trzeba faszerować się żadnymi lekami :) Ale kto co lubi. Na sen, owszem można brać jeżeli ktoś ma na praw (25/02/2015 at 8:08 PM)

Medycyna

Sprawdź

CZĘSTOŚĆ WYSTĘPOWANIA GRUŹLICY U DZIECI

Ocena częstości występowania gruźlicy w pewnym środowisku opiera się na analizie 2 liczb: liczby zgonów oraz liczby dodatnich odczynów tuberkulinowych. Pierwsza z nich mówi nam o umieralności, druga o styczności z prątkami gruźlicy. Niezależnie od tych dwu elementów dla dokładności obrazu epidemiologicznego należy jeszcze wziąć pod uwagę liczbę chorych na gruźlicę. Poszczególne te liczby, uzyskane na dużym materiale, pozostają w pewnym stosunku do siebie. Wiemy np. że liczba zgonów na gruźlicę pomnożona przez 3,5—4 daje liczbę chorych na gruźlicę płuc.

Wskaźnikiem umieralności z powodu gruźlicy jest liczba zgonów w ciągu roku na 1-0 -0-0-0 ludności. Wskaźnik ten, w zależności od okresu epidemii (narastanie, szczyt i opadanie krzywej nasilenia epidemii w ciągu lat) waha się od 7—8 do 2-0-0—3-0-0. Ten najniższy poziom krzywej nasilenia epidemii, tj. 7 lub 8 zgonów na 1-0 -0-0-0 ludności przez rok, nazwany został krytycznym punktem gruźlicy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *