Czytelnicy komentują

  • Dorota Nieskalana on Środki pobudzające Moim zdaniem szkoda zdrowia na takie środki pobudzające. Lepiej jest się dobrze wyspać, zacząć się dobrze odżywiać i uprawiać jakieś sporty. Nie trzeba faszerować się żadnymi lekami :) Ale kto co lubi. Na sen, owszem można brać jeżeli ktoś ma na praw (25/02/2015 at 8:08 PM)

Medycyna

Sprawdź

Chrystianizm

Chrystianizm uczynił z seksu zadanie osobiste i w odróżnieniu od biologii seksu uświadomił „problem kulturowy seksualizmu”, choć w sposób ograniczony regułami (przykazania i ich interpretacja) – umożliwił w następstwie „psychologizację” życia seksualnego. Czyniąc człowieka odpowiedzialnym za myślenie, mówienie, działanie przeformułował w tym zakresie dawne normy: w stosunku do seksu przed- i pozamalżeńskiego zmienił wyraźnie Walencję na negatywną, a seks małżeński sakralizował, przypisując mu współpracę z siłami nadprzyrodzonymi przy stwarzaniu człowieka.

Chrystianizm rozbudował wzory ascezy seksualnej tak indywidualnej, jak i grupowej, różnicując celibat w regułach klasztornych i przenosząc pojęcie ofiary z przedmiotów składanych bóstwom na stany osobowe: wyrzeczenia, powściągi, koncentrację i zamianę energii zmysłowej na inne cele indywidualne i pozaindywidualne. Ten właśnie mechanizm nazwie Freud po kilkunastu wiekach sublimacją. Ideologia chrystianizmu przez opozycję (zamiast paralelizmu) tego, co „naturalne” (biologiczne)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *