Czytelnicy komentują

  • Dorota Nieskalana on Środki pobudzające Moim zdaniem szkoda zdrowia na takie środki pobudzające. Lepiej jest się dobrze wyspać, zacząć się dobrze odżywiać i uprawiać jakieś sporty. Nie trzeba faszerować się żadnymi lekami :) Ale kto co lubi. Na sen, owszem można brać jeżeli ktoś ma na praw (25/02/2015 at 8:08 PM)

Medycyna

Sprawdź

Chlorotrianizen, czyli TACE

Wygodny w stosowaniu jest polimer estru kwasu fosforowego i estradiolu – Estradurin – o przedłużonym działaniu, stosowany domięśniowo w dawce 40-80 mg raz w miesiącu. Lek ten, jak każdy hormon żeński, w leczeniu raka gruczołu krokowego należy zawsze łączyć z bromokryp- tyną w dawce 2 razy dziennie po 2,5 mg. Dietylostylbestrol i preparat Estradurin nadają się do długotrwałego podawania, zwiaszcza u chorych, u których nie stwierdzono przerzutów, rozpoznano nowotwór przypadkowo w czasie adenomektomii lub resekcji przezcewkowej.

Chlorotrianizen (TACE), syntetyczny związek niesteroidowy o działaniu podobnym do estradiolu, hamuje wydzielanie gonadotropin, jednakże uważa się, że nie zmniejsza stężenia testosteronu. Zauważono aktywną spermatogenezę w jądrach chorych długo leczonych chlorotrianize- nem. Lek ten nie jest obecnie zalecany.

Stwierdzając utratę wrażliwości na dietylostylbestrol lub preparat Estradurin można rozpocząć leczenie dietylostylbestrolem (fosfestrolem), aczkolwiek uważa się, że wprowadzenie narządowo-swoistej terapii u chorych po leczeniu estrogenami może nie przynieść spodziewanej poprawy,

Fosfestrol, dwufosforan dietylostylbestrolu (Fostrolin, Honvan, Cyto- nal, Difostilben, Stilphostrol), jest fosforanowym połączeniem estrogenów do stosowania dożylnego i doustnego. Dawkowanie leku jest różne, ale opierając się na doświadczeniach własnych u chorych monitorowanych przez wiele miesięcy ustalono średnie dawkowanie leku zapewniające zmniejszenie stężenia testosteronu do 50 ng/100 ml surowicy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *