Czytelnicy komentują

  • Dorota Nieskalana on Środki pobudzające Moim zdaniem szkoda zdrowia na takie środki pobudzające. Lepiej jest się dobrze wyspać, zacząć się dobrze odżywiać i uprawiać jakieś sporty. Nie trzeba faszerować się żadnymi lekami :) Ale kto co lubi. Na sen, owszem można brać jeżeli ktoś ma na praw (25/02/2015 at 8:08 PM)

Sprawdź

Medycyna

Sprawdź

Badanie radiologiczne

Badanie radiologiczne wykazuje, że wiek kostny jest niższy od wieku chronologicznego: szpary nasadowe pozostają szerokie, nie zarośnięte, pojawienie się jąder kostnienia jest opóźnione. Kości sklepienia czaszki pozostają cienkie (slaby rozwój śródkościa), zatoki boczne nosa niedorozwinięte, często małe siodełko tureckie.

Leczenie: omówiono z leczeniem innych typów karłowatości. Choroba Glińskiego-Simmondsa jest spowodowana nie-doczynnością szeregu obwodowych gruczołów dokrewnych (gruczołów płciowych, kory nadnercza, tarczycy), kierowanych przez przysadkę, niektóre jednak jej objawy mogą zależeć bezpośrednio od spaczonej czynności podwzgórza. Często używane określenie „charłactwo przysadkowe” nie jest zupełnie słuszne, bowiem stan odżywienia chorego może być dobry, nawet mimo całkowitego zniszczenia przysadki. Zwykle jednak występuje ogromne wychudzenie, spowodowane zupełną utratą łaknienia i pragnienia, któremu towarzyszy bardzo duże osłabienie i apatia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *