Czytelnicy komentują

  • Dorota Nieskalana on Środki pobudzające Moim zdaniem szkoda zdrowia na takie środki pobudzające. Lepiej jest się dobrze wyspać, zacząć się dobrze odżywiać i uprawiać jakieś sporty. Nie trzeba faszerować się żadnymi lekami :) Ale kto co lubi. Na sen, owszem można brać jeżeli ktoś ma na praw (25/02/2015 at 8:08 PM)

Sprawdź

Medycyna

Sprawdź

Badanie błony śluzowej pod mikroskopem

Badanie błony śluzowej pod mikroskopem umożliwia rozpoznanie bujania nowotworowego, rozwijających się w niej najrozmaitszych spraw chorobowych, oraz zorientowanie się co do przyczyny tak częstych u kobiet nieregularnych krwawień z narządów rodnych.

Już sam opis wyłyżeczkowania wystarcza, aby wykazać, że zabieg ten może w wielu przypadkach być bardzo niebezpieczny. Osoby nie przygotowane należycie i nie obeznane z jego techniką mogą łatwo przyprawić kobietę o poważne okaleczenie macicy i jej otoczenia, a i wprawnym ginekologom przytrafić się może przebicie macicy starczej lub chorobowo zmienionej, jeśli wykonywać go będą nieostrożnie.

Z tych względów nie należy przystępować do wyłyżeczkowania bez uprzedniego zbadania pacjentki przez pochwę i ostrzeżenia jej, aby nie wykonywała nagłych zwrotów tułowiem, które mogłyby przyprawić ją o okaleczenie. Wykonywanie wyłyżeczkowania bez asysty jest ze strony lekarza niesumiennością.

Skrobanie macicy ciężarnej lub połogowej wymaga jeszcze większej ostrożności ze względu na rozpulchnienie jej ścian, dłuższe trwanie zabiegu i konieczność dokładnego opróżnienia wnętrza macicy. Należy podkreślić, że często trzeba podczas skrobania macicy zmienić łyżeczkę na mniejszą, większą lub inaczej wygiętą. Do wykonywania tego zabiegu w połogu używa się zazwyczaj łyżeczek większych, o tępych brzegach.

Zasadniczo wylyżeczkowanie próbne ma na celu usunięcie błony śluzowej z trzonu macicy, gdyż strzępki śluzówki szyjki uzyskać można w inny sposób (wycięcie) .

– e)Wycięcie skrawka tkanki do badania mikroskopowego. Skrawki tkanki, która ma być poddana badaniu mikroskopowemu, wycinamy zazwyczaj z części pochwowej, w wypadkach sporadycznych także ze sromu lub z pochwy. Miejsce, skąd tkanka ma być wycięta, musi być odsłonięte i odpowiednio przygotowane. Zabieg wykonuje się nożyczkami, nożem lub specjalnie w tym celu zrobionym narzędziem w tych miejscach, które wydają się nam chorobowo zmienione. Niekiedy, zwłaszcza gdy chodzi o wycinki z tylnej wargi części pochwowej, okazuje się konieczne założenie szwu dla zatamowania krwawienia ze skaleczonej części.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *